Otomobil Kasko Hesaplama

Otomobil kasko hesaplama sonrası araç sahibi cebinden çıkacak meblayı tahmini olarak öğrenir. Küçümsenemeyecek miktarda ücretler ödeyerek alınan otomobiller araç sahipleri tarafından isteğe bağlı araç kasko sigortası yaptırılmakta, karayollarında, otoparkta, ev önünde karşılaşılan risklere karşı teminat altına alınmaktadır. Kasko fiyatları araç kasko sigorta şirketleri tarafından otomobil kasko hesaplama ile belirlenmekte ve web sitesi üzerinden araç sahiplerine sunulmaktadır. Araç sahipleri web sitesi üzerinden online sigorta teklifi alabildiği gibi, araç kasko sigorta şirketine giderek, faks ile de teklif alabilmektedir.

Otomobil kasko hesaplama ile araç kasko sigorta şirketi tarafından kasko paketleri hazırlanmakta ve kasko paketlerinde farklı riskler yer almaktadır. Kasko hesaplama günün ekonomik koşullarına göre, döviz kurlarına göre, ikinci el araç fiyatlarına göre, birçok kriter göz önünde tutularak hesaplanmaktadır.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Birliği tarafından da otomobil kasko hesaplama işlemi yapılmakta ve araç sahiplerine ve araç kasko sigorta şirketlerine ışık tutmak amacı ile web sayfası üzerinden ilan edilmektedir. İsteğe bağlı araç kasko sigortası Türkiye sınırları içerisinde geçerli olup süresi 1 yıldır. Araç kasko sigortası tarafından hazırlanan kasko paketleri full kasko, tam kasko, ek teminatlı kasko paketi olarak sunulmaktadır.

Araçları için uygun kasko paketini seçen araç sahipleri otomobil kasko hesaplama ile kasko teklifi aldıkları ve en uygun fiyatı veren araç kasko sigortasına giderek araç kasko sigorta poliçesi imzalamakta ve prim ödemesi yapmaktadır. Poliçede yazılı olan risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde ise araç kasko sigorta şirketi tarafından araçta meydana gelen hasar tutarı araç sahibine ödenmektedir.