Kasko Hesaplama

Araç kasko hesaplama diyince aklımıza gelen ilk şey kendini garanti altına almak isteyen bir birey gelir. Araç sahipleri araçlarına en uygun riskleri seçerek araç kasko sigorta şirketlerine araç kasko sigortası yaptırmaktadır. İsteğe bağlı araç kasko sigorta süresi 1 yıldır ve kasko paketinde seçilen risklere karşı 1 yıl boyunca araçlar teminat altında olmaktadır. Ayrıca artık kasko çeşitleri var. Dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko kasko seçeneklerimiz arasında yer almaktadır.

Kasko hesaplama araç kasko sigorta şirketleri tarafından ülkenin ekonomik koşullarına, ekonomisine, politik durumuna, ikinci el araç fiyatlarına gibi birçok kriter dikkate alınarak yapılmaktadır. Kasko hesaplama sonucu belirlenen rakamlar araçların marka ve modeline, aracın bulunduğu ile ve teminat altına alınan risklere göre yani seçilen kasko paketine göre belirlendiği için farklılık göstermektedir.

Araç kasko sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko hesaplama rakamları kasko şirketleri arasında farklılık göstermektedir. Araç sahipleri araç kasko sigorta şirketlerinin kasko hesaplama ile belirlenen rakamları web sayfası üzerinden online kasko teklifi alınarak incelenmektedir. Araç sahipleri araç ları için en uygun kasko paketini seçtikten sonra kasko yaptırmak için araç kasko sigorta şirketlerine giderek araç kasko poliçesi imzalamaktadır. Araç kasko poliçesinde yazılı olan risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araç kasko sigorta şirketi tarafından araç sahibine hasar tutarı ödenmektedir. 1 yıl sonunda araç sahibi istediği takdirde yeniden araç kasko sigortası yaptırarak aracını risklerden korumaya devam etmektedir.