Kasko Fiyat Hesaplama

Kasko fiyat hesaplama yapmadan önce bazı kavramları tam olarak bilmek gerekir. Araçlar, karayollarında, ev önünde, otoparkta karşılaşılan risklere karşı isteğe bağlı kasko yaptırılarak teminat altına alınmakta ve araç sahipleri araç kasko sigorta şirketleri tarafından kasko fiyat hesaplama ile belirlenen araç kasko paketlerinden araçları için uygun olanını seçerek prim ödemesi yapmaktadır.

İsteğe bağlı araç kasko sigorta süresi 1 yıl olması nedeni ile kasko fiyat hesaplama işlemi araç kasko sigorta şirketleri tarafından her yıl yeniden yapılmaktadır. Araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfası üzerinden online araç kasko teklifi olarak araç sahiplerine sunulmaktadır. Araç sahipleri bulundukları yerden kolay ve zahmetsiz bir şekilde web sayfasına ulaşmakta ve araç marka ve modelini, bulunulan ili, araç ruhsat numarasını girerek online araç kasko sigorta sorgulaması yapmaktadır.

Kasko fiyat hesaplama ile hazırlanan kasko paketleri fiyatlarını sorgulayan araç sahipleri birden fazla araç kasko sigorta şirketinden fiyat teklifi alarak karşılaştırma yapmakta, araçları için en uygun kasko paketini ve en ucuz kasko fiyat teklifini veren araç kasko sigorta şirketini seçmektedir.

Araç sahipleri seçmiş oldukları araç kasko sigorta şirketinin hazırlamış olduğu ve aracın teminat altına alınacak risklerinin yazılı bulunduğu kasko poliçesini imzalayarak kasko fiyat hesaplama ile belirlenen prim ödemesini yapmaktadır. Poliçede yazılı olan risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araç sahiplerine araçta meydana gelen hasar tutarı araç kasko sigorta şirketi tarafından ödenmektedir. 1 yıl sonunda araç sahibi istedi takdirde yeniden kasko yaptırmaktadır.