Kasko Bedeli Hesaplama

Kasko bedeli hesaplama yapmak eskiye göre çok basit. Araç kasko sigorta şirketleri tarafından her yıl kasko bedeli hesaplama işlemi yapılmakta, araç sahiplerine kasko paketleri şeklinde sunulmakta ve araçlar 1 yıl boyunca karşılaşılan risklere karşı korunmaktadır. Araç kasko sigorta şirketleri tarafından hazırlanan standart kasko paketi, full veya tam kasko paketi, ek teminatlı kasko paketi şirketlerin web sayfası üzerinden araç sahiplerine online kasko teklifi olarak sunulmaktadır.

Araç sahipleri hızlı, kolay ve pratik bir şekilde bulundukları yerden araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfası üzerinden araç marka ve modelini, bulunulan ili ve araç ruhsat numarasını girmektedir. Her yıl yeniden hesaplanarak web sayfası üzerinden sorgulama yapan araç sahiplerine kasko bedeli hesaplama ile hazırlanan kasko paketleri için online fiyat teklifi almaktadır.

Araç sahipleri kasko tekliflerini istedikleri takdirde yazıcıdan almakta, birden fazla sigorta şirketinden almış oldukları kasko bedeli hesaplama ile belirlenen kasko fiyat teklifleri üzerinde kasko teklifi karşılaştırması yapmaktadır. Standart kasko, full kasko, ek teminatlı kasko paketleri arasından araçları için uygun olan paketi seçen araç sahibi en ucuz kasko teklifi veren sigorta şirketini seçerek araç kaskosu yaptırmaktadır.

Araç kasko sigorta şirketleri tarafından hazırlanan ve teminat altına alınan risklerin yazılı olduğu sigorta poliçesini imzalayan araç sahibi prim ödemesi yapmaktadır. Kasko bedeli hesaplama ile belirlenen kasko primleri ödenmeye başladığında araç teminat altında olmaktadır. Poliçede yazılı olan risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde ise araçta meydana gelen zarar tutarı araç sahibine ödenmektedir.