Araç Sigortası Hesaplama

Araç sigortası hesaplama yapan bir insan kendini garanti altına almak ister. Araç sahipleri çarpma, çarpılma, devrilme, düşme, yanma, çalınma, sele kapılma, terör eylemlerinde zarar görme gibi birçok riskle karşı karşıya bulunan araçlarını araç kaskosu yaptırarak güvence altına almaktadır. Araç kasko sigorta şirketleri tarafından, araç sigortası hesaplama işlemi yapılarak araç sahiplerine kasko fiyatları sunulmakta ve araç sahipleri uygun kasko paketini seçerek kasko yaptırmaktadır.

Araç sigortası hesaplama, araç kasko sigorta şirketleri tarafından her yıl yapılmakta ve araç kasko süresi 1 yıllık olmaktadır. İsteğe bağlı olarak yapılan kasko fiyatları araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfasından öğrenilebilmektedir. Araç sahipleri tarafından hızlı ve pratik bir şekilde web sayfasına araç marka ve modeli, bulunulan il, araç ruhsat numarası bilgileri girilerek online kasko fiyat teklifi alınmaktadır.

Araç sigortası hesaplama aracın marka ve modeline, aracın bulunduğu ile ve teminat altına alınacak risklere göre araç kasko sigorta şirketleri tarafından hesaplanmaktadır ve ayrıca araç sahiplerine ve araç kasko sigorta şirketlerine ışık tutması amacı ile Türkiye Sigorta ve Reasürans Birliği tarafından web sayfasında kasko fiyatları yayınlanmakta ve güncellenmektedir.

Araç sigortası hesaplama ile standart kasko, full kasko veya tam kasko, ek teminatlı kasko paketleri hazırlayan araç kasko sigorta şirketlerinden online kasko teklifi alan araç sahipleri uygun kasko paketini seçtikten sonra kasko sigorta şirketi ile araç kasko sigorta poliçesi imzalamakta ve prim ödemesine başlamaktadır. Araç sahiplerinin değer verdikleri araçları teminat altında olmakta ve araç sahipleri endişesiz, rahat bir şekilde araç kullanmaktadır.