Araç Kasko Hesaplama

Araç kasko hesaplama her yıl, araç kasko sigorta şirketleri tarafından yeniden yapılmakta ve araç sahiplerine web sayfası üzerinden online kasko teklifi olarak sunulmaktadır. Ayrıca Türkiye Sigorta ve Reasürans Birliği tarafından araç kasko hesaplama işlemi yapılmakta ve ilan edilmekte, araç sahiplerine ve araç kasko sigortası gerçekleştiren şirketlere ışık tutmaktadır. İsteğe bağlı araç kasko sigorta süresi 1 yılı kapsamakta ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmaktadır.

Araç kasko hesaplama, araç kasko sigorta şirketleri tarafından ülkenin ekonomik durumu, döviz kurları, ikinci el araç fiyatları gibi birçok kriter göz önüne alınarak yapılmaktadır ve aracın marka ve modeline, bulunulan ile, teminat altına alınacak risklere göre fiyatlar hesaplanmaktadır.

Araç kasko hesaplama ile farklı riskler içeren araç kasko paketleri hazırlanarak araç sahiplerine sunulmaktadır. Kasko paketleri arasında full kasko, standart kasko, ek teminatlı kasko paketleri bulunmaktadır. Standart kasko paketi araçlar, çarpma, çarpılma, düşme, devrilme, yuvarlanma, yanma, çalınma ve çalınmaya karşı teşebbüs risklerine karşı güvence altına alınmaktadır ve standart kasko paketi araçları kısmi olarak korumaktadır.

Araç kasko hesaplama ile hazırlanan full kasko paketi araçları bütün risklere karşı korumaktadır. Araç sahipleri en uygun kasko paketini seçtikten sonra araç kasko sigorta şirketlerine giderek kasko yaptırmaktadır. Kasko poliçesi imzalanmakta, poliçede aracın güvence altına alınan riskleri yazılı bulunmakta ve araç sahibi prim ödemesine başlamaktadır.