Araba Kasko Hesaplama

Araba Kasko Hesaplama neden yapılır? Araba sahipleri yüklü miktarlarda paralar ödeyerek almış oldukları arabaları ev önünde, trafikte, park halinde iken karşılaşılan risklere karşı korumak istemekte ve araç kasko sigortası yaptırarak araçlarını teminat altına almaktadır. Araba kasko süresi 1 yıl olmakta ve her yıl araç kasko sigorta şirketleri tarafından araba kasko hesaplama işlemi yapılarak araç sahiplerine online araç kasko teklifi sunulmaktadır.

Araba kasko hesaplama ile hazırlanan kasko paketleri farklı teminatlar içermekte ve araç sahipleri araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfaları üzerinden online araç kasko sorgulama yapmaktadır. Araç kasko sigorta sorgulamayı araç sahipleri araç marka ve modelini, bulunulan ili, araç ruhsat numarasını girerek pratik bir şekilde yapmaktadır.

Araba kasko hesaplama aracın marka ve modeline, bulunulan ile ve teminat altına alınan risklere göre belirlenmektedir. Araç kasko sigorta şirketleri tarafından araba kasko hesaplama sonucu standart kasko, full kasko, ek teminatlı kasko paketleri hazırlanmakta ve araç sahipleri araçları için uygun paketi seçerek kasko yaptırmaktadır.

Araba kasko hesaplama işlemine göre seçilen kasko paketi içerisinde yer alan riskler araç sahiplerinin kasko yaptırmak için gittiği araç kasko sigorta şirketi tarafından hazırlanan poliçeye yazılmaktadır. Poliçe imzalayarak prim ödemesi yapan araç sahibinin arabası seçilen risklere karşı teminat altına alınır. Risklerden biri, birkaçı veya tamamı gerçekleştiğinde araçta meydana gelen hasar tutarı araç sahibine ödenmektedir. Araç kasko sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.